Prejsť na obsah

Slávnostné odkrytie lavičky v nemocničnom parku Svet zdravia Galanta

Dňa 26.5 sme v spolupráci s OZ Templars Slovakia a mestom Galanta odkryli ďalšiu lavičku osobnosti, ktorá je tentokrát umiestnená do nemocničného parku pri knižnej búdke. Lavička je venovaná zosnulému MUDr. Dušanovi Čimovi, CSc., ktorý v našej nemocnici v Galante pôsobil od roku 1961 ako poverený výkonom funkcie riaditeľa a od roku 1977 bol menovaný…

26.05.2023

Dňa 26.5 sme v spolupráci s OZ Templars Slovakia a mestom Galanta odkryli ďalšiu lavičku osobnosti, ktorá je tentokrát umiestnená do nemocničného parku pri knižnej búdke.

Lavička je venovaná zosnulému MUDr. Dušanovi Čimovi, CSc., ktorý v našej nemocnici v Galante pôsobil od roku 1961 ako poverený výkonom funkcie riaditeľa a od roku 1977 bol menovaný prvým riaditeľom NsP Galanta II. typu. V roku 1981 sa otvorila lôžková časť nemocnice a zároveň sa stal aj primárom traumatologického oddelenia. V nemocnici pracoval do roku 1995, kedy sa zo zdravotných dôvodov musel vzdať svojej práce.

Kto bol MUDr. Dušanovi Čimovi, CSc.,

V nemocnici na neho spomínajú ako na človeka, pre ktorého bola práca životným bytím. Bol chirurgom srdcom i dušou. Všetci obdivovali jeho schopnosti, vedomosti, zručnosti, elán a pracovné nasadenie. Bol mimoriadne ľudský, úctivý a ochotný pomôcť každému, kto to potreboval, či už ako lekár, primár alebo riaditeľ nemocnice. Jeho vzťah a prístup k pacientom bol tiež úžasný. Bol vynikajúcim a rozvážnym operatérom. Do praxe spolu s kolegami zavádzal novú operačnú liečbu zlomenín a nové liečebné metódy.

Svoju rodinu miloval nadovšetko. Z prvého manželstva má 3 deti, ktoré mu boli zverené do starostlivosti, neskôr sa v roku 1968 druhý krát oženil a z druhého manželstva má dve dcéry. S manželkou Elenou, ktorá pôsobila do odchodu do dôchodku tiež v našej nemocnici, vychovávali spolu 5 detí a rád hovorieval, že sú veľká rodina.

„Rodina, nemocnica, bicykel“

Počas svojho života mal jedno krásne krédo: „Rodina, nemocnica, bicykel“. Tieto tri slová vystihovali všetko. Okrem lásky k rodine, a svojej nemocnici, ktorú považoval za svoju druhú rodinu, miloval bicyklovanie. V tomto športe získal mnoho ocenení od kategórie juniorov až po seniorov. Bol dokonca prvým majstrom sveta v cyklokrose a v rokoch 1970 – 1973 prvým podpredsedom Federálnej Čsl. Cyklistiky.

MUDr. Čimo v nemocnici pracoval do roku 1995. V tomto roku dostal náhlu mozgovú príhodu, ktorá mu zanechala trvalé následky v podobe straty reči. Zomrel 7. 4. 2013 vo „svojej“ galantskej nemocnici.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 22.05.2018 | Aktuality

  Pekný deň v našej nemocnici

  Deň matiek, ktorý sa na Slovensku oslavuje vždy druhú májovú nedeľu, patrí k najkrajším sviatkom v roku. Svet zdravia, a.s., Všeobecná nemocnica v Žiari nad Hronom pri tejto príležitosti pripravila pre svoje zamestnankyne príjemnú akciu „Pekný deň v našej nemocnici“. V tomto sviatku sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. Úctu matkám nemocnica vyjadrila milým programom.…
 • 28.01.2021 | Blog

  Kardiológ z Polikliniky ProCare Prešov lieči detských pacientov už vyše 50 rokov

  Dlhé roky bol MUDr. Vasiľ Janko jediným atestovaným lekárom pre detskú kardiológiu nielen pre Prešov, ale aj pre ďalšie 4 okresy. Detskej kardiológii sa profesionálne venuje od roku 1980. Vykonal vyše 5 000 vyšetrení svojich detských pacientov. MUDr. Vasiľ Janko nastúpil ako lekár do nemocnice v Bardejove v roku 1966. O desať rokov neskôr prešiel…
 • 19.06.2023 | Aktuality

  Poďakovanie elitným darcom krvi vo vranovskej nemocnici

  Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi vo vranovskej nemocnici pozvali na milé stretnutie elitných darcov a ocenili nových, ktorí v tomto roku dosiahli viac ako 100 odberov krvi. Pre všetkých boli pripravené darčeky, malé pohostenie a vystúpenie detí z folklórneho súboru Lipovček. Elitným darcom sa prihovoril primár oddelenia aj riaditeľ nemocnice a spoločne im vyjadrili vďaku za…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)