Prejsť na obsah

Moja pôrodnica

Našou snahou je vytvoriť pre vás a pre vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našich nemocníc odniesli tie najpríjemnejšie spomienky.

Služby

Pôrodnice Penta Hospitals

Pôrodnice v sieti Penta Hospitals Slovensko kladú dôraz na bezpečnosť a komfort rodičiek v maximálnom súkromí, pričom personál dbá na splnenie individuálnych požiadaviek rodičiek a na navodení pocitu domova. Pri pôrode sa využívajú zažité postupy rooming in, bonding a skin-to-skin. Pôrodnice fungujú 24 hodín denne / 7 dní v týždni.

Základné princípy pôrodníc Penta Hospitals

Nová organizácia zdravotnej starostlivosti s dôrazom na:

  • bezpečnosť a komfort rodičiek,
  • súkromie a pocit domova,
  • pripravenosť na splnenie individuálnych požiadaviek rodičiek,
  • rooming in, bonding, skin-to-skin,
  • rodinná a priateľská atmosféra 24 hod denne/7 dní v týždni.

Pôrodnice s individuálnym pôrodným plánom

Pôrod vedie pôrodník alebo pôrodná asistentka. V jednotlivých fázach pôrodu je možné, aby mamička vyslovila svoje želania na vedenie pôrodu tak, aby jej priania boli realizovateľné v danom zdravotníckom zariadení.

Jej priania by mali byť akceptované podľa reálnych možností pôrodnice. Ide o dohodu medzi mamičkou a pôrodníkom, pôrodnou asistentkou napr. na to, v akej polohe chce mamička rodiť, či chce nástrih hrádze, či bude pri pôrode účastný otecko. Pôrodnica jej môže ponúknuť napr. masáže krížovej oblasti, hydroterapiu, fit loptu na uvoľňovanie pôrodných ciest. Celé čakanie na bábätko je možné spríjemniť hudbou, akú si mamička vyberie a pod.

Tento plán sa v zdravotníckom zariadení spisuje vopred podľa časovej dohody, zároveň sa budúca mamička môže s prostredím pôrodnice oboznámiť. Na prvom mieste je však bezpečnosť rodičky a dieťatka. V prípade potencionálnej komplikácie vedenie pôrodu preberá pôrodník, ktorý vie zhodnotiť odborné i časové riziko v danom momente. Toto ponúkajú pôrodnice Penta Hospitals proaktívne každej mamičke, a je len na nej, či o pôrodný plán prejaví záujem.

Prví novorodenci v roku 2024

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)