Prejsť na obsah

Moja pôrodnica

Našou neustávajúcou snahou je vytvárať pre vás a vaše bábätko optimálne podmienky v našich pôrodniciach a oddeleniach šestonedelia, kde sa budete cítiť nielen pohodlne, ale aj plne bezpečne. Sme oddaní poskytovať vám a vašej rodine najvyššiu úroveň zdravotnej starostlivosti a podpory, aby ste si z návštevy našich pôrodníc odniesli nielen liečebné úspechy, ale aj nezabudnuteľné a príjemné spomienky.

Služby

Pôrodnice Penta Hospitals

Pôrodnice v sieti Penta Hospitals Slovensko kladú dôraz na bezpečnosť a komfort rodičiek v maximálnom súkromí, pričom personál dbá na splnenie individuálnych požiadaviek rodičiek a na navodení pocitu domova. Pri pôrode sa využívajú zažité postupy rooming in, bonding a skin-to-skin. Pôrodnice fungujú 24 hodín denne / 7 dní v týždni.

Základné princípy pôrodníc Penta Hospitals

Nová organizácia zdravotnej starostlivosti s dôrazom na:

  • bezpečnosť a komfort rodičiek,
  • súkromie a pocit domova,
  • pripravenosť na splnenie individuálnych požiadaviek rodičiek,
  • rooming in, bonding, skin-to-skin, podpora dojčenia
  • rodinná a priateľská atmosféra 24 hod denne/7 dní v týždni.

Pôrodnice s individuálnym pôrodným plánom

Pôrod vedie pôrodník alebo pôrodná asistentka. V jednotlivých fázach pôrodu je možné, aby mamička vyslovila svoje želania na vedenie pôrodu tak, aby jej priania boli realizovateľné v danom zdravotníckom zariadení.

Jej priania by mali byť akceptované podľa reálnych možností pôrodnice. Ide o dohodu medzi mamičkou a pôrodníkom, pôrodnou asistentkou napr. na to, v akej polohe chce mamička rodiť, či chce nástrih hrádze, či bude pri pôrode účastný otecko. Pôrodnica jej môže ponúknuť napr. masáže krížovej oblasti, hydroterapiu, bylinnú náparku, fit loptu na uvoľňovanie pôrodných ciest. Celé čakanie na bábätko je možné spríjemniť hudbou, akú si mamička vyberie a pod.

Tento plán sa v zdravotníckom zariadení spisuje vopred podľa časovej dohody, zároveň sa budúca mamička môže s prostredím pôrodnice oboznámiť. Na prvom mieste je však bezpečnosť rodičky a dieťatka. V prípade potencionálnej komplikácie vedenie pôrodu preberá pôrodník, ktorý vie zhodnotiť odborné i časové riziko v danom momente. Toto ponúkajú pôrodnice Penta Hospitals proaktívne každej mamičke, a je len na nej, či o pôrodný plán prejaví záujem.

Naplánujte si pôrod do detailov

Vaše pôrodné priania

Milá budúca mamička,
blíži sa termín Vášho pôrodu a my sme vďační, že ste si pre tento významný deň vybrali práve našu pôrodnicu.

Snahou nášho zdravotníckeho personálu je dopriať Vám láskavý a bezpečný priebeh pôrodu a tiež čo najkvalitnejšiu starostlivosť o Vás a Vášho novorodenca. Spoločne s tímom skúsených lekárov pôrodníkov a pôrodných asistentiek sme otvorení Vašim želaniam a predstavám, aby ste v našej pôrodnici prežili jednu z najkrajších chvíľ svojho života.

Vaše priania a predstavy spojené s pôrodom sú pre nás veľmi dôležité, a preto sme zostavili individuálny pôrodný plán, ktorý zahŕňa možnosti priebehu jednotlivých pôrodných dôb podľa Vašich želaní. Zároveň je z nášho pohľadu dôležité postupovať podľa všeobecných odporúčaní odborných spoločností a informovať Vás o odlišnostiach v jednotlivých fázach pôrodu.

Vyplniť pôrodné prianie

Prví novorodenci v roku 2024

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)