Prejsť na obsah

Nemocnica v Partizánskom zvyšuje odbornosť neurológov

Nemocnica s poliklinikou v Partizánskom pripravila odborný seminár pre neurológov, čím prispela k zvýšeniu ich odbornosti. Vo štvrtok 6. júna 2013 sa uskutočnil neurologický seminár, ktorého odborným garantom bol MUDr. Kamil Koleják, PhD, prednosta Neurochirurgickej kliniky FN v Nitre. Hlavnými témami  boli cievne a nádorové ochorenia mozgu, kraniocerebrálne poranenia a degeneratívne ochorenia chrbtice. Neurochirurgia sa zaoberá komplexnou diagnostikou a…

13.06.2013

Nemocnica s poliklinikou v Partizánskom pripravila odborný seminár pre neurológov, čím prispela k zvýšeniu ich odbornosti.

Vo štvrtok 6. júna 2013 sa uskutočnil neurologický seminár, ktorého odborným garantom bol MUDr. Kamil Koleják, PhD, prednosta Neurochirurgickej kliniky FN v Nitre. Hlavnými témami  boli cievne a nádorové ochorenia mozgu, kraniocerebrálne poranenia a degeneratívne ochorenia chrbtice.

Neurochirurgia sa zaoberá komplexnou diagnostikou a chirurgickým liečením ochorení nervovej sústavy vrátane lebky a chrbtice ako aj iných ochorení, ktoré možno ovplyvniť chirurgickým výkonom.

Kraniocerebrálne poranenia  je pojem označujúci úrazy lebky a mozgu.  Tie môžu mať za následok smrť alebo ťažké trvalé poškodenie človeka. V súčasnosti predstavujú významný problém vzhľadom na neustále sa zvyšujúcu početnosť, medicínsku náročnosť a napokon i spoločensko-ekonomické dôsledky.

„Seminár poskytuje priestor na výmenu odborných a praktických skúseností,“  povedal námestník pre liečebno – preventívnu starostlivosť MUDr. Gabriel Krbúšik.

Podujatie bolo organizované v spolupráci so Slovenskou lekárskou spoločnosťou, Spolkom lekárov Topoľčany, Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Slovenskou lekárskou komorou.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 30.05.2019 | Aktuality

    Svetový deň zdravia v trebišovskej nemocnici

    Pri príležitosti Svetového dňa hygieny rúk bola v trebišovskej nemocnici vzácna návšteva – predškoláci z Materskej školy Pri polícii v Trebišove, ktorí sa prišli dozvedieť, ako sa majú rúčky správne umývať.     Čisté rúčky sú základom pevného zdravia. Aj touto formou sme sa snažili u detí odbúrať strach z lekárov a nemocničného prostredia. Pomocou maku a orechov…
  • 18.09.2019 | Aktuality

    Svidnícka nemocnica po ôsmich rokoch otvorila nové fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

    Svidnícka nemocnica dnes oficiálne predstavila nové fyziatricko-rehabilitačné oddelenie (FRO). Od začiatku tohto mesiaca sa nový tím pod vedením primárky MUDr. Anny Mihalkaninovej venuje dospelým pacientom najmä s poruchou motorických funkcií, po liečbe neurologických a ortopedických ochorení alebo po operáciách na desiatich lôžkach, a to v nepretržitom režime. Bývalé priestory gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia okrem rehabilitačnej časti využíva aj neurológia, ktorá…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)