Prejsť na obsah

Rádiodiagnostické oddelenie rožňavskej nemocnice s novým vedením

Rádiodiagnostické oddelenie v Nemocnici s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a.s., má nového primára MUDr. Petra Šmirjaka. MUDr. Peter Šmirjak vyštudoval Lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika  v Košiciach. Absolvoval niekoľko zahraničných stáži na rádiologických oddeleniach v Holandsku, v Izraeli a Brne. Vo Viedni sa pravidelne zúčastňuje na medzinárodnom rádiologickom kongrese. V roku 2012 dosiahol špecializáciu…

13.06.2013

Rádiodiagnostické oddelenie v Nemocnici s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a.s., má nového primára MUDr. Petra Šmirjaka.

MUDr. Peter Šmirjak vyštudoval Lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika  v Košiciach. Absolvoval niekoľko zahraničných stáži na rádiologických oddeleniach v Holandsku, v Izraeli a Brne. Vo Viedni sa pravidelne zúčastňuje na medzinárodnom rádiologickom kongrese. V roku 2012 dosiahol špecializáciu a európsku atestáciu v odbore rádiológia.

„Plánujem používanie a implementovanie nových diagnostických postupov, ktoré sú všeobecne uznávané európskou rádiologickou spoločnosťou. Takto poskytneme pacientom na rožňavskom rádiodiagnostickom oddelení vyššiu kvalitu zdravotnej starostlivosti,“ hovorí nový primár o plánoch do budúcnosti.

MUDr. Peter Šmirjak sa ako rádiológ zameriava na počítačovú tomografiu, ultrazvukové vyšetrenie, komplexnú diagnostiku ochorení prsníka v mamografickom a sonografickom obraze, vyšetrenia tepien kontrastnou látkou a USG vyšetrenia ciev. Osobne sa špecializuje najmä na diagnostiku medzitkanivových pľúcnych chorôb v CT obraze a diferencionálnu diagnostiku pečeňových lézií.

 

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 15.02.2018 | Aktuality

  Valentínska kvapka krvi vo Svidníku

  Spolu 53 darcov zavítalo na Valentína do nemocnice Svet zdravia Svidník, aby ľuďom, ktorí to potrebujú, darovali tú najvzácnejšiu tekutinu. Na hematologicko-transfuziologickom oddelení tak 14. februára odštartovali kampaň Valentínska kvapka krvi, ktorú nemocnica organizuje spolu so Slovenským Červeným krížom.   Z celkového počtu bolo 12 prvodarcov, úctyhodný 117-sty odber mal v tento deň darca Ján Dančišin. Každý…
 • 26.08.2019 | Aktuality

  Výlet pacientov psychiatrického oddelenia v Trebišove

  Počas letných mesiacov sa pacienti psychiatrického oddelenia a liečebne zúčastnili na kultúrno poznávacej aktivite v trebišovskom parku, kde navštívili mauzóleum rodiny Andrássyovcov.   Podujatie bolo sprevádzané odborným výkladom, ktoré priblížilo históriu trebišovského kaštieľa a priľahlého parku, ktorý patrí medzi najrozsiahlejšie v strednej Európe.  Pre pacientov to bolo pozitívne spestrenie ich hospitalizácie, načerpali energiu a dozvedeli sa niečo zaujímavé.
 • 01.07.2022 | Aktuality

  FAMILY DAY V NEMOCNICI GALANTA

  V sobotu 25.6 sa pre zamestnancov Nemocnice Sv. Lukáša v Galante uskutočnil 2. ročník podujatia s názvom FAMILY DAY. Pre tohtoročné podujatie si organizátori vybrali priestory novootvoreného termálneho  Aquaparku Galandia, kde zamestnanci a ich rodinný príslušníci mohli využívať vonkajšie aj vnútorné bazény. Pre deti boli pripravené rôzne atrakcie, animátori, súťaže a o dobrú náladu sa postaral DJ…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)